Wymagane jest uaktualnienie wtyczki Flash Player.
INFO 24:
Wiadomości z Polski i Świata     |     Rozkład PKP     |     Rozkład PKS     |     Rozkład LOT     |     Kursy walut     |     Giełda     |     Pogoda     |     
Język Polski   Język Angielski   Język Niemiecki
Znajdujesz się w: Start / AKTUALNOŚCI / Serwis informacyjny

Gmina Łańcut
ul. Adama Mickiewicza 2a
37-100 Łańcut
Tel.: 17 225 22 64
E-mail: ug@gminalancut.pl
 - obwieszczenie_wojta_30_12_2010.jpg więcej

ZS Wysoka
Sołtys
Zarządzanie kryzysowe
GMINNY OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ
Centrum Kultury Gminy Łańcut
Amatorska Liga Siatkówki
Lokalna Grupa Działania ZIEMIA ŁAŃCUCKA
Agrohurt
Podkarpacki Portal Pracy
PolskaNiezwykla.pl
e-podroznik
Łańcut GADA
Gdzie jest burza

Serwis informacyjny

 
2017-03-07

XVII Podkarpacka Szachownica

XVII "Podkarpacka Szachownica" zakończona

- img_2299.jpg

XVII Międzynarodowy Turniej Szachowy „Podkarpacka Szachownica”, IV Memoriał Tadeusza Szylara, Otwarte Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Szachach Szybkich P-30.

Podkarpacka Szachownica” jest cykliczną imprezą na stałe wpisaną w kalendarz najważniejszych wydarzeń w gminie Łańcut. Rozegrany w dniach 25-26 lutego 2017 roku turniej zgromadził 192 szachistów z Polski (województwa: podkarpackie, lubelskie, dolnośląskie, małopolskie) i Ukrainy. Zawodnicy podzieleni zostali na trzy grupy: Grupa A (Open) – zgłoszona do FIDE w szachach szybkich – 77 zawodników, Grupa B (Juniorzy rocznik 1999-2007) również zgłoszona do FIDE – 89 zawodników, Grupa C (juniorzy 2008 i młodsi) – 26 zawodników.

Impreza cieszy się niezwykle dużym powodzeniem za sprawą wysokiego poziomu, jaki prezentują zawodnicy, a także wielu atrakcyjnych nagród.

Zawody w takiej postaci nie mogłyby się odbyć, gdyby nie zaangażowanie organizatorów i pomoc sponsorów. Organizatorzy Turnieju, czyli Centrum Kultury Gminy Łańcut, Zespół Szkół w Wysokiej, Podkarpacki Związek Szachowy i LKS „Orzeł” Wysoka wraz ze sponsorami, którymi byli: poseł na Sejm RP Kazimierz Gołojuch, PGNiG Oddział w Sanoku, Gmina Łańcut, Starostwo Powiatowe w Łańcucie, „Gościniec nad Sawą” w Handzlówce, Podkarpacka Izba Rolnicza Stanisław Bartman, firma „Ankop” Anatol Wrona, firma „Wronkop” Tadeusz Wrona, Bimex-Böllhoff Sp. z o.o. Roman Bijak, LKS „Orzeł” Wysoka” Tadeusz Łotocki, Kazimierz Słonina radny Rady Gminy Łańcut, firma „Budim” z Kraczkowej Ryszard Szpunar, Andrzej Szylar z Albigowej, „HubInvest” z Wysokiej Hubert i Bartłomiej Cyran, Stowarzyszenie „Razem Dla Wsi Łańcuckiej” Jakub Czarnota, „Pan Jabłuszko” Jacek Albigowski, Zakład Masarski „Niem-Pol Niemczak Sp.j.” w Markowej, – przyczynili się do stworzenia tak niezwykłej imprezy.

To dzięki nim laureaci otrzymali okazałe nagrody pieniężne i rzeczowe, każdy mógł zjeść ciepły posiłek, posłuchać utworów zespołu „Rigo” z Rogóżna oraz solistki Izabeli Kochman z Głuchowa. Dodatkowo wśród wszystkich uczestników, którzy brali udział w zawodach, zostały rozlosowane wspaniałe nagrody niespodzianki.

Dyrektor CKGŁ Andrzej Łobaza w towarzystwie przybyłych gości: ks. proboszcza Feliksa Paściaka, Zbigniewa Łozy wójta gminy Łańcut, Romana Skomry przewodniczącego Rady Gminy Łańcut, Jana Borcza radnego Rady Gminy Łańcut, Andrzeja Szylara – przedstawiciela PGNiG Sanok, Ewy Jasińskiej–Blajer wicedyrektor Zespołu Szkół w Wysokiej, Patryka Podolca z LKS „Orzeł” Wysoka oraz dyrektora Turnieju Marcina Kisały i wicedyrektorów Turnieju Renaty Hadław i Stanisława Cyrana przywitali szachistów i otworzyli dwudniowe zmagania na planszach.

W tegorocznej edycji zawodów najmłodszymi zawodnikami byli 5-letni: Mateusz Toboła z Leżajska i Julita Czerska z Krosna, a najstarszymi zawodnikami: Michał Ostrowski z UKS Gambit Łańcut oraz Maria Pikuła z Tarnawki, którzy z tego tytułu również otrzymali upominki. Sędzią głównym turnieju był Marian Bysiewicz z Rzeszowa, pomagał mu Bolesław Ziółkowski.

Zwycięzcy turnieju: w grupie Open: I miejsce – Ihor Nester (Lwów), II miejsce – Nazar Ustianovich (Olimpijczyk Chrzanów), III miejsce – Maciej Marszałek (MKS Sandecja Nowy Sącz)

grupa Open ranking do R=1800: I miejsce – Angelika Władyka (KKSz Urania Krosno), II miejsce – Anna Krzysztyńska (LKS Mechanizator Ustrzyki Dolne), III miejsce – Mariusz Lach (TSz/KSz Bystronia Bystrowice),

najlepsza kobieta w Grupie Open – Angelika Władyka (KKSz Urania Krosno)

najlepsza juniorka w grupie Open – Anna Krzysztyńska (LKS Mechanizator Ustrzyki Dolne)

najlepszy junior w grupie Open – Mieszko Miś (LKSZ GCKiP Czarna),
najlepszy zawodnik Gminy Łańcut – Wojciech Magoń (LKS Orzeł Wysoka),

najlepszy zawodnik z Wysokiej – Wojciech Magoń (LKS Orzeł Wysoka),

Juniorzy rocznik 1999-2001: I miejsce – Konrad Mucha (UKS SP1 Leżajsk), II miejsce – Adrian Miąsik (RzKSz Rzeszów), III miejsce – Krzysztof Socha (UKS SP1 Leżajsk);

Juniorki rocznik 1999-2001: I miejsce –Barbara Trybowska (UKS Orlik Rudnik n. Sanem), II miejsce – Anna Winter (KKSz Urania Krosno), III miejsce Emilia Stefańska (LKS Sanovia Lesko),

Juniorzy rocznik 2002-2004: I miejsce – Andriy Hyshchuk (Drohobycz, Ukraina), II miejsce – Bartosz Dzwierzyński (KSz Gambit Przeworsk), III miejsce – Adrian Michalski (UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski);

Juniorki rocznik 2002-2004: I miejsce – Daria Sowa (LUKS Fajsławice), II miejsce – Sylwia Polak (RzKSz Rzeszów), III miejsce – Natalia Słoniec (UKS Orlik Rudnik nad Sanem);

Juniorzy rocznik 2005-2007: I miejsce – Paweł Borek (UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski), II miejsce – Zahar Maksymyshyn (Novojavorivsk, Ukraina), III miejsce – Dawid Litwiniec (Rzeszów);

Juniorki rocznik 2005-2007: I miejsce – Magdalena Gaj (KSz Gambit Przworsk), II miejsce – Rozalia Wojtowicz (UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski), III miejsce – Malwina Buczek (UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski);

w grupie Juniorów rocznik 2008 i młodsi: I miejsce Przemysław Różański (TSz Skoczek Sędziszów Młp.), II miejsce – Miłosz Byczuk (UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski), III miejsce – Matvii Aleksieiev (Lwów)

Juniorki rocznik 2008 i młodsze: I miejsce – Julia Kijko (UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski), II miejsce – Emilia Sprzęczka (UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski), III miejsce – Otylia Węgrzyn (UKS GIM Dwójka Tomaszów Lubelski).

Najlepszym juniorem gminy Łańcut został Dawid Chyłek z Albigowej, najlepszym juniorem z Wysokiej został Jakub Cwynar, a najlepszą juniorką z gminy Łańcut oraz najlepszą juniorką z Wysokiej Izabella Niemczak.

Dziękujemy wszystkim, którzy swą obecnością, pomocą finansową i organizacyjną uświetnili tegoroczne zawody i zapraszamy za rok na XVIII edycję „Podkarpackiej Szachownicy”.

Dyrektor Turnieju
Marcin Kisała

Wszystkie wyniki:

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_6325/

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_6326/

http://www.chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_6327/

Zdjęcia na ck.gminalancut.pl

- img_2322.jpg

 

UG Łańcut
 
Facebook
Położenie Gminy Łańcut
Biuletyn Informacji Publicznej
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Dziennik Urzędowy
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
pseap
e-mapa
Wybory prezydenckie
Gmina Łańcut w obiektywie
Głos Gminy Łańcut
Album Gminy Łańcut
26 marca 2017
pn wt śr czw pt so nd
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
imieniny
Dory, Olgi, Teodora
Pytanie do wójta
Foto galeria
Mapa dojazdu
Baza firm
Forum gminne
Zwierzęta bezdomne
PIORIN komunikaty
Jesteś 586160
osobą która odwiedza ten portal.
   Poprawny HTML 4.01 Transitional Poprawny arkusz CSS Poprawne kodowanie UTF-8 Strona zgodna z WCAG 2.0 AA
projekt i hosting: INTERmedi@  |  zarządzane przez: CMS - SPI
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
x