Zamknij
Przejdź do wersji zoptymalizowanej dla osób niewidzących i słabowidzących
Przejdź do wyszukiwarki
Przejdź do menu górnego
Przejdź do treści głównej
Przejdź do menu prawego
Przejdź do mapy serwisu
Przejdź do stopki
  • Gmina Łańcut
  • Gmina Łańcut
  • Gmina Łańcut
  • Gmina Łańcut
  • Gmina Łańcut
  • Gmina Łańcut

Gmina Łańcut

ul. A. Mickiewicza 2a
37-100 Łańcut
NIP 815 16 32 222
Tel.: 17 225 22 64
fax.: 17 225 65 36

 

Godziny pracy urzędu

poniedziałek      7:00-16:30
wtorek - piątek 7:00-15:00

Strona główna

Zadaj pytanie wójtowi

 

Szukaj w pytaniach i odpowiedziach

Szukana fraza:

 


Lista pytań i odpowiedzi

Pytanie zadane dnia 2017-07-25 15:31:43, przez Katarzyna Ziemba
Dzień dobry
Mam pytanie odnośnie światłowodu w Cierpiszu.
Potrzebuję wiedzieć do kogo zgłosić się z prośbą o podpięcie do nowego domu internetu. Światłowód biegnie obok domu, a pracownicy informowali podczas jego instalowania, że miesiąc przed tym jak internet będzie potrzebny należy im to zgłosić. Zginą mi jednak numer telefonu do nich i stąd moja gorąca prośba o jego podanie lub przynajmniej informację jaka firma instalowała ten światłowód tak abym mogła się z nimi skontaktować.
Pozdrawiam
Katarzyna Ziemba
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-07-28 10:56:01
Informuję, że gmina Łańcut nie bierze udziału w budowie sieci światłowodowych. W/g posiadanych informacji operatorem takiej inwestycji na terenie m. Cierpisz jest firma OPENAUER tel. 665 706 108
 
Pytanie zadane dnia 2017-07-21 11:40:21, przez Łukasz
Witam panie Wójcie.

Mam pytanie odnośnie basenu w Wysokiej. Duży, fajny obiekt od kilku lat popada w zapomnienie. Są jakieś plany odnośnie odbudowy tego obiektu ? Jeśli tak to kiedy ?
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-07-28 10:47:04
Od trzech lat basen jest nieczynny, ze względu na konieczność przeprowadzenia jego przebudowy. Chcemy go wyremontować przy pomocy środków z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Modernizacja basenu została uwzględniona w Lokalnym Programie Rewitalizacji dla Gminy Łańcut, przyjętym Uchwałą Rady Gminy Łańcut. Obecnie przygotowujemy dokumentację jego przebudowy. Jeśli otrzymamy środki pomocowe, to realizacja inwestycji odbędzie się w latach 2019-2020.
 
Pytanie zadane dnia 2017-06-22 11:46:58, przez Tomasz Ruszeł
W Kraczkowej na terenie Zespołu Szkół jest boisko które można wykorzystać do gry w tenisa ziemnego. Pytanie czy istnieje taka możliwość, żeby p. Wójt wpłynął na Dyrekcję szkoły, aby ta udostępniła boisko. Podobne jest z tego co słyszałem w Wysokiej i tam jest do niego bardzo dostęp nie tylko dla uczniów, ale również dla mieszkańców. Najlepiej, żeby taka informacja pojawiła się na stronach gminy, szkoły, że już można korzystać z boiska.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-07-19 10:40:03
Po przeprowadzeniu rozmowy z Panią Dyrektor informuję, że jest możliwość wykorzystania boiska do gry w tenisa ziemnego, jak i innych dyscyplin: piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę. Proszę się zwrócić do Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Kraczkowej (sekretariat otwarty codziennie) i uzgodnić szczegóły udostępnienia boisk.
 
Pytanie zadane dnia 2017-06-20 07:41:31, przez Dariusz
Dzień dobry panie Wójcie.
Mam pytanie odnośnie jakichkolwiek prac związanych z budową sieci internetowej w miejscowości Sonina.
Bo powiem szczerze że nie jest za ciekawie. Zasięg LTE jest bardzo słaby i powiem szczerze że zasięg GSM to też rewelacji nie ma. Niekiedy to aby zadzwonić trzeba wyjść z domu i jak to mówią szukać pola...Więc co za tym idzie o znośnej klasy Internecie można pomarzyć.
Moje pytanie jest następujace... czy przewidziane są jakieś prace związane z tym zagadnieniem?
Pozdrawiam
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-27 11:00:27
W odpowiedzi na Pana pytanie o sieć internetową wyjaśniam, że budowa takiej infrastruktury nie jest zadaniem gminy. Sieci szerokopasmowe realizował Urząd Marszałkowski, który udziela koncesji podmiotom realizującym sieci wiejskie na ich budowę i eksploatację. Gmina nie posiada informacji o planowanych zamierzeniach inwestycyjnych w infrastrukturę internetową.
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-31 22:16:04, przez Piotr mieszkaniec Sonina
Witam,
Panie Wójcie żądam jasnej odpowiedzi czy po przebudowie Ośrodka Kultury w Soninie będzie nadal hala sportowa w takich samych wymiarach jak w chwili obecnej???
Bo z informacji jakie przeczytałem ma być jakaś chora sala widowiskowa na którą zapewne nikt nie będzie chodził. O czym na szczęście nie można powiedzieć o hali sportowej z której korzysta młodzież. Bo chyba Pan Wójt zgodzi się ze mną że ,,Sport to zdrowie˝ i tego mam nadzieję Gmina Łańcut nie zabierze młodzieży.
Dziękuję
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-06-08 09:41:32
Po przebudowie i rozbudowie obiektów Ośrodka Kultury w Soninie zachowana zostanie jego główna funkcja ukierunkowana na zachowanie dziedzictwa kulturowego, poprzez utworzenie Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego. Obiekty zostaną zmodernizowane i wyposażone w odpowiedni sprzęt. Obok funkcji podstawowej Ośrodka Kultury w modernizowanych obiektach znajdą się pomieszczenia biblioteki, biuro sołtysa, pomieszczenia KGW, sala widowiskowa z zapleczem scenicznym.
 
Pytanie zadane dnia 2017-05-04 20:00:37, przez Mieszkaniec Kraczkowej
Witam.
Dlaczego w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Łańcut nie ma podanego adresu strony na której można by bez zbędnego procesu wyszukiwania zobaczyć materiały dotyczące planów zagospodarowania przestrzennego.
Klikając na zakładkę PRAWO a później na ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE można zobaczyć dane z dawnych czasów.Ta zakładka nie jest w tym temacie uaktualniana od paru lat.

Od 8 maja ma być wyłożona do wglądu II-ga częściowa zmiana studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Łańcut wraz z prognozą oddziaływania na środowisko i jestem ciekaw czy znowu trzeba będzie szukać po archiwach uchwał lub zarządzeń by cokolwiek zobaczyć.

Proszę o podanie adresu strony po wejściu na którą ukażą mi się dane dotyczące w/w kwestii. Bez zbędnego błądzenia po Państwa witrynie.

Pozdrawiam
Albert
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-05-15 13:55:44
Informacje dotyczące ponownego wyłożenia do publicznego wglądu projektu II-giej częściowej zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Łańcut wraz z prognozą oddziaływania na środowisko znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce "Aktualności i obwieszczenia", a także informacja z przekierowaniem do BIP w Aktualnościach na stronie internetowej Gminy Łańcut.
 
Pytanie zadane dnia 2017-03-21 12:44:15, przez Agnieszka Cwynar
Witam mieszkam w Albigowej, mam pytanie kiedy zostanie zrobiona droga do nowego osiedla na wprost stacji diagnostycznej myjni ? Jest już wysypany kamien na drogę leży on od grudnia, informuję że ludzie zaczęli ten kamień rozwozić taczkami na swoje posesje więc za chwilę może go nie być.Pozdrawiam.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-04-18 07:14:38
W odpowiedzi na Pana pytanie w sprawie przebudowy drogi wewnętrznej od strony południowej osiedla przy stadionie w Albigowej informuję, że w  roku 2017 nie przewidziano środków na wykonanie powyższych prac. Wykorzystując zgromadzony w 2016 r. materiał kamienny przy sprzyjających warunkach pogodowych zostanie wykonany częściowy remont wspomnianej drogi w I półroczu 2017 r.
 
Pytanie zadane dnia 2017-03-27 13:35:29, przez Mieszkaniec
Witam!
Mam pytanie odnośnie ˝łatania˝ dziur w miejscowości Albigowa.
Drugi raz w ciagu miesiąca ludzie przyjęci w ramach prac publicznych łatają dzury....żwirek. Boże widzisz i nie grzmisz! Przecież to nic nie daję, a nawet szkodzi, bo kierowcy i tak omijają te ˝załatane˝ dziury, a Ci ktorzy nie znaja tych dróg wjeżdżają w nie i nie daj Boże jechac za takim, bo mozna stracić przednia szybę. I proszę nie wysylac mnie do soltysa, bo to Pan jest ich przełożonym i to do Pana kieruję swoje pytanie!
Pozdrawiam!
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-04-04 09:27:29
Informuję, że jest mi znany stan dróg po okresie zimowym – liczne zniszczenia i ubytki w nawierzchni asfaltowej. Gmina Łańcut jest w fazie przygotowywania dokumentacji przetargowej na remonty cząstkowe nawierzchni asfaltowych, do tego czasu zabezpieczenie ubytków w nawierzchniach drogowych odbywa się doraźnie.
 
Pytanie zadane dnia 2017-03-19 08:10:05, przez Mieszkaniec
Panie Wójcie, dlaczego ze strony gminy zniknęła informacja o ustawie wiatrakowej?, w jednym z obwieszczeń zapewniał Pan, że dzięki powstającemu planowi zagospodarowania przestrzennego będzie możliwa zabudowa w obszarze objętym ˝ustawą wiatrakową˝, jakie są terminy składania wniosków o ujęcie działki w planie zagospodarowania przestrzennego, bo na tablicach ogłoszeniowych nie ma o tym ani słowa?
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-03-28 08:18:16
Informacja o ustawie wiatrakowej nie zniknęła ze strony internetowej tylko przeszła do archiwum, gdzie można było ją odnaleźć. Wiadomość została ponownie przywrócona do aktualności. Informacja o podjęciu uchwały o przystąpieniu do sporządzania mpzp oraz możliwości i terminie składania wniosków zostanie ogłoszona w prasie miejscowej (Super Nowości) oraz poprzez obwieszczenia i Biuletyn Informacji Publicznej.
 
Pytanie zadane dnia 2017-03-17 13:23:55, przez Malgorzata Sobkowicz
Dzien dobry
Mam do Pana kilka kwestii dot. przedszkola w Albigowej. Problem zbyt wielu chetnych w stosunku do ilosci posiadanych miejsc w przedszkolu jest od kilku lat. Nie powstal on w biezacym roku. W zwiazku z tym moje pytania:

1. Na postawie jakiej ustawy (nazwa oraz paragraf) WYKLUCZYL Pan z postepowania rekrutacyjnego dzieci 6letnie rowniez te ktore sa w przedszlui maja pierwszeństwo przy kontynuacji wychowania przedszkolnego?
2. Na jakiej podstawie stwierdzono ze brakuje miejsc w przedszkolu w Albigowej?Rekrutacja bedzie prowadzona od 21 do 28 marca br.?
3. Dlaczego dzieci 6letnie nie zostaly wykluczone w rekrutacji w ubieglym roku kiedy wskutek zniesienia obowiazku szkolnego dla 6latkow w przedszkolu pozostala wieksza czesc dzieci? Pana pracownik Pan .... mogl dac doskonaly przyklad pozostalym rodzicom kierując swoje dziecko do oddzialu przedszkolnego przy szkole w Albigowej a nie pozostawiajac w przedszkolu na obecny rok.
4. Czy oddzial przedszkolny w Albigowej spelnia wymogi dla dzieci objetych wychowaniem przedszkolnym czyli od 3 do 6 lat?
5. Czy oddzial przedszkolny w Albigowej zapewnia takie same warunki lokalowe, dydaktyczne, rozwojowe, godzin otwarcia jak przedszkole w Albigowej?
6. Kiedy zostanie rozpoczeta budowa nowego przedszkola w Albigowej, ktore publicznie Pan obiecal mieszkancom?
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-03-28 07:45:14
Odpowiadając na powyższe pytania należy sprecyzować pojęcie „postępowania rekrutacyjnego”. Postępowanie rekrutacyjne w publicznych przedszkolach (oddziałach przedszkolnych w publicznej szkole podstawowej), to proces przyjmowania dzieci do publicznych przedszkoli na wolne miejsca. Przeprowadza się je co roku na kolejny rok szkolny, na wniosek rodziców (prawnych opiekunów).
Rodzice (prawni opiekunowie) dzieci przyjętych, które obecnie uczęszczają do przedszkoli, nie składają corocznie wniosku o przyjęcie dziecka do tego przedszkola, w którym obecnie realizują wychowanie przedszkolne; składają tylko deklarację o  kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w następnym roku szkolnym w tym samym przedszkolu, do którego dotychczas dziecko uczęszcza. Dyrektor przedszkola, znając warunki lokalowe placówki oraz na podstawie złożonych deklaracji kontynuowania wychowania przedszkolnego, określa ile jest wolnych miejsc w przedszkolu na następny rok szkolny. Na te wolne miejsca przeprowadzana jest rekrutacja.
Przedszkole Publiczne w Albigowej posiada pomieszczenia na 4 oddziały przedszkolne, po 25 dzieci w oddziale. Z wykazu dzieci urodzonych w latach 2011-2014 i zamieszkałych w Albigowej wynika, że w przedszkolu w Albigowej zabraknie wolnych miejsc dla wszystkich zgłaszanych w rekrutacji dzieci. W tym celu, aby zwolnić miejsca w przedszkolu, dla dzieci sześcioletnich, organizowane są oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej w Albigowej. Szkoła ta zapewnia takie same warunki lokalowe jak przedszkole. Oddziały zerowe przy szkołach podstawowych, to także placówki nieferyjne, zorganizowane tak samo jak przedszkole. Czas pracy takich oddziałów dostosowany jest do potrzeb wychowawczych i wynika wprost z analizy zgłoszonych wniosków o przyjęcie dziecka. W bieżącym roku szkolnym opieka przedszkolna w oddziale zerowym przy Szkole Podstawowej w Albigowej trwa 9 godzin dziennie (w godz. 7-16).
Jeżeli dziecko dotychczas uczęszcza do przedszkola, to bez zgody rodzica nie można go przenieść z przedszkola do oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej. W takiej sytuacji dziecko podlega rekrutacji do oddziału przedszkolnego przy szkole podstawowej. Jeśli rodzic nie zamierza przenosić dziecka z przedszkola, to w przedszkolu składa jedynie deklarację o  kontynuowaniu wychowania przedszkolnego i dziecko ma zapewnione miejsce w przedszkolu na następny rok szkolny. Z uzyskanych informacji wynika, że rodzice dzieci 6-letnich, które dotychczas uczęszczają do Przedszkola Publicznego w Albigowej, skorzystali z tej możliwości i złożyli deklarację kontynuacji. Nie może wiec być mowy o wykluczeniu tych dzieci z postępowania rekrutacyjnego.
W chwili obecnej budowa nowego budynku Przedszkola Publicznego w Albigowej jest na etapie dokumentacji projektowej.
 
Pytanie zadane dnia 2017-03-08 19:53:13, przez Wacław
Szanowny Panie Wójcie !
Proszę o informację w jakim stopniu zaawansowane są prace nad sporządzeniem planu zagospodarowania przestrzennego dla miejscowości Sonina ?
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-03-24 13:45:41
Informuję że zgodnie z Uchwałą Nr XXVI/224/17 Rady Gminy Łańcut z dnia 31 stycznia 2017 r. przystąpiono do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania terenu w miejscowości Sonina.
Informacje o możliwości składania wniosków podane zostaną za pomocą ogłoszenia w prasie Super Nowości, obwieszczenie w sposób zwyczajowo przyjęty w miejscowości Sonina, oraz na stronie BIP.
 
Pytanie zadane dnia 2017-03-19 07:15:43, przez Marcin
Chodzi o zajęcia grupy 4dance z uzyskanej informacji wynika, że gmina przyznała im mniejszą ilość godzin, pytam się ponownie ile zaoszczędziła gmina?
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-03-21 07:35:24
Informuję, że po uzyskaniu informacji od dyrektora Centrum Kultury Gminy Łańcut zajęcia grupy 4dance są i będą prowadzone w Zespole Szkół w Soninie oraz nie było ograniczenia ilości godzin i środków finansowych. O ewentualne szczegóły proszę pytać dyrektora Centrum Kultury Gminy Łańcut - tel. 17 247 33 42
 
Pytanie zadane dnia 2017-03-14 17:19:01, przez Piotr Szymański
Panie Wójcie, proszę o odpowiedź na pytanie, dlaczego we wsi Wysoka nie przeprowadzono akcji rozdawania jabłek jak to miało miejsce w sąsiednich wsiach
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-03-20 14:39:52
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łańcucie uczestniczy w wydawaniu paczek żywnościowych dla najbardziej potrzebujących mieszkańców w Ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 (PO PŻ) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD) Podprogram 2016. GOPS nie zajmuje się dystrybucją jabłek. Działania te podejmowane są przez stowarzyszenia i organizacje pozarządowe działające na terenie gminy Łańcut.
 
Pytanie zadane dnia 2017-03-09 15:28:25, przez Marcin
Panie Wójcie proszę powiedzieć jak wielkie oszczędności Pan poczynił ograniczając najmłodszym dzieciom w Soninie zajęcia taneczne? odbiera Pan jedną z niewielu form rozrywki jaka znajduje się na terenie naszej wsi, może sprzedajmy stadion bo tam tylko trawa rośnie.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-03-14 10:22:14
Proszę o sprecyzowanie o jakie zajęcia taneczne chodzi i w jakiej jednostce organizacyjnej gminy. Ewentualnie tam proszę dopytać o szczegóły.
 
Pytanie zadane dnia 2017-02-24 13:31:30, przez Marian
Szanowny Panie Wójcie.
W którym miesiącu 2017 r. planowana jest rozbudowa dróg i ośrodka kultury w miejscowości Sonina.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-03-02 10:14:14
Rozpoczęcie realizacji tych zadań przewiduje się w II kwartale 2017 r., na obecną chwilę nie mogę podać bardziej dokładnego terminu.
 
Pytanie zadane dnia 2017-02-11 00:09:39, przez Mieszkanka Soniny
Dzień dobry Panie Wójcie. Chciałam poruszyć kwestię ochrony środowiska, a mianowicie - tak wielu ludzi jeździ oglądać wąwozy do Sandomierza, czy Kazimierza Dolnego nad Wisłę, a my w Soninie mamy swój piękny wąwóz, który będzie zniszczony w związku z przebudową drogi w Soninie. Chciałam zauważyć, że jest to miejsce niezwykłe, porośnięte wieloma gatunkami drzew ( Akacjowa górka) Rośnie tam również ponad 100-letnia lipa. Wąwóz ten jest siedliskiem wielu zwierząt , ptaków a nawet świetlików. Wąwóz lessowy ma swoja historię (w czasie II wojny światowej w jego brzegach chronili się okoliczni mieszkańcy przed ostrzałem), naruszenie go może, spowodować obsuwanie się jego brzegów, oraz stojących tam domów. Moje pytanie brzmi, czy warto to niszczyć dla wątpliwej poprawy drogi i ruchu? Most i tak pozostaje wąski na jedno auto.Na Wysokiej udało się wyremontować drogę i zrobić chodniki bez takiej rewolucji. Tutaj też można zrobić nasyp pod chodnik od strony rzeki i nie niszczyć istniejącego ekosystemu i krajobrazu. Co na to ochrona środowiska? Zdjecia można zobaczyć pod tym linkiem: http://www.fotosik.pl/u/BPFT/album/2408766/pokaz-slajdow
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-02-28 10:01:55
Informuję, że Gmina Łańcut prowadziła prace projektowe na zasadach ustawy z dnia 10 kwietnia 2003 r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych tzw. ZRID w sołectwie Sonina. Początkiem roku 2016 były prowadzone konsultacje społeczne, na których nikt nie wnosił uwag do trasy drogi ani nie przedstawił problemu „Akacjowej górki”. Km 0+392 drogi gminnej nr 109869R „Sonina – kolo szkoły” został zakwalifikowany przez projektanta jako bardzo niebezpieczny poprzez:
- nienormatywny wjazd na most
- brak odpowiedniej widoczności
- wysokie skarpy
Kierując się bezpieczeństwem ruchu drogowego zostały zlikwidowane nieprawidłowości na drodze do minimum jakie dopuszczają przepisy projektowe, ale kosztem pozyskania terenu i usunięciu jego zagospodarowania.
Pragnę Panią uspokoić, prace będą wykonywane zgodnie z obowiązującymi przepisami i ze szczególną dbałością o nasze środowisko. Likwidacja drzew została oszacowana do koniecznego minimum, a po wykonaniu drogi zostaną wykonane nowe nasadzenia.
 
Pytanie zadane dnia 2017-02-04 10:20:51, przez mieszkaniec Kosiny
Dzień dobry.
Panie Wójcie w ostatnim czasie w kraju trwa walka ze smogiem i w związku z tym mam pytanie. Podobno można uzyskać dopłatę od Gmin na wymianę kotła węglowego niskoemisyjnego. Czy w naszej Gminie jest również taka możliwość, jeżeli tak to na jakich zasadach i kto może z iej skorzystać?
Dziękuję za udzielanie odpowiedzi.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-02-10 14:12:02
Odpowiadając na Pana pytanie informuję, że nasza gmina planuje przygotowanie i złożenie wniosku o dofinansowanie tzw. „projektu parasolowego” obejmującego wymianę dotychczasowych źródeł ciepła (pieców, kotłów na paliwa stałe) w budynkach mieszkalnych na nowe niskoemisyjne. Projekt zostanie złożony do konkursu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Ogłoszenie naboru Zarząd Województwa Podkarpackiego zaplanował na IV kwartał br.
Szczegółowe informacje dotyczące m.in. wymogów jakie powinny spełniać nowe źródła ciepła montowane z dofinansowaniem unijnym będą określone w regulaminie konkursu oraz innych dokumentach związanych z konkursem.
O podejmowanych działaniach będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej gminy Łańcut oraz na profilu facebook.
 
Pytanie zadane dnia 2017-02-07 20:34:19, przez MIESZKANIEC KRACZKOWEJ
WITAM. MAM PYTANIE ODNOŚNIE UPRAGNIONEGO I DŁUGO WYCZEKIWANEGO JEDNAK BEZ SKUTKU OŚWIETLENIA DROGI W KRACZKOWEJ GÓRNEJ SKRZYŻOWANIE W KIERUNKU DROGI E4. JEST TAM ODCINEK OKOŁO 1,5 KM BEZ OŚWIETLENIA CZY KONIECZNE JEST CZEKANIE NA TRAGEDIĘ?
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-02-10 13:52:23
Informuję, że jest przygotowana dokumentacja formalno-prawna na to zamierzenie, jednak w budżecie gminy na rok 2017 nie przewidziano środków na jego realizację.
 
Pytanie zadane dnia 2017-02-03 13:43:40, przez Marcin Kowalski
Witam chciałem się spytać o  Sieć Szerokopasmowa dębno.Kiedy dojdzie do nas i przyłącz ????.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-02-08 15:59:43
W gminie Łańcut nie ma miejscowości o nazwie Dębno.
 
Pytanie zadane dnia 2017-01-04 08:20:00, przez Dumny z Soniny
Dzień dobry. Panie Wójcie 02.01.2017 pojawiła się informacja w aktualnościach o rozbudowie drogi w Soninie od DK94-do sklepu Państwa Lew.
Pytanie nr 1:
Co z odcinkiem łączącym tą drogę? planowane jest pozostawienie jej w takim stanie jak dziś? Z dołączonej i opisanej mapy wynika, że przebudowa zaczyna się przy DK 94 a kończy gdzieś przy jakiejś krzyżówce! Z kolei druga część zaczyna się tuż za, bardzo nie bezpiecznym i wąskim mostem na rzece Sawa (gdzie nie mogą się minąć dwa auta i w dodatku most jest usytuowany na ostrym zakręcie) i biegnie koło szkoły podstawowej, dalej do centrum gdzie napotyka drugi most również na którym ze względu na jego szerokość oraz prostopadłe ułożenie do biegnącej drogi jest nie jest bezpieczną przeprawą.
Pytanie nr 2:
Co z wyżej wymienionymi mostami? Zostaną przebudowane? Zagrażają bezpiecznemu poruszaniu się samochodów, a Wy chcecie do nich doprowadzić chodniki i puścić ruch pieszy 2m chodnikiem?
Zaniepokojeni Dumni mieszkańcy.
 
Odpowiedź udzielona dnia 2017-02-01 11:17:51
W odpowiedzi na Państwa pytanie w sprawie przebudowy dróg gminnych pn.: „Rozbudowa dróg gminnych publicznych nr 109867R Sonina przez wieś „Graniczna” i 109869R Sonina – koło szkoły w miejscowościach Sonina i Głuchów w gminie Łańcut oraz w m. Łańcut wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej” informuję, że zrezygnowano z przebudowy mostów ze względu na duże koszty. W trakcie realizacji inwestycji zostanie przeprowadzony remont nawierzchni asfaltowej na mostach. Ruch pieszy zostanie przeprowadzony kładkami nad rzeką Sawa, które zostaną wykonane w odrębnym zadaniu.
 

[ strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 z 14 ] >> koniec
Mapa Gminy Sołectwo Kraczkowa Sołectwo Cierpisz Sołectwo Handzlówka Sołectwo Albigowa Sołectwo Wysoka Sołectwo Sonina Sołectwo Głuchów Sołectwo Kosina Sołectwo Rogóżno
Mapa Gminy Sołectwo Kraczkowa Sołectwo Cierpisz Sołectwo Handzlówka Sołectwo Albigowa Sołectwo Wysoka Sołectwo Sonina Sołectwo Głuchów Sołectwo Kosina Sołectwo Rogóżno
projekt i hosting: INTERmedi@ | zarządzane przez: CMS - SPI
Niniejszy serwis internetowy stosuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Informacja na temat celu ich przechowywania i sposobu zarządzania znajduje się w Polityce prywatności.
Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies - zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Zamknij