Drukuj

 Obraz na stronie zlota_setka.png

Ranking „Złota Setka Gmin Podkarpacia” 

Wysokie miejsce Gminy Łańcut w rankingu „ZŁOTA SETKA GMIN PODKARPACIA”

 

Dzisiaj w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyła się uroczysta gala, podczas której ogłoszono wyniki Rankingu Złotej Setki Gmin Podkarpacia.

Nasza gmina znalazła się na wysokim 8 miejscu spośród 109 gmin wiejskich. Z roku na rok gmina Łańcut osiąga coraz lepsze wyniki w rankingu:

2017 r. – 18 miejsce

2016 r. – 27 miejsce

Corocznie powyższy ranking, który jest podsumowaniem osiągnięć samorządów opracowuje Małopolski Instytut Gospodarczy oraz Polskie Towarzystwo Ekonomiczne w Rzeszowie. Zestawienie powstaje na podstawie danych przekazywanych przez podkarpackie gminy. Pod uwagę brane są m.in. dochody samorządów i wydatki na jednego mieszkańca. Laureaci zostali wyłonieni w trzech kategoriach: gminy miejskie, miejsko-wiejskie oraz wiejskie.

W roku bieżącym z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości powołano kapitułę, która wyłoniła najlepsze gminy w pięciu kategoriach specjalnych: gmina – lider globalizacji, gmina – inwestor, gmina – kreator kapitału społecznego, turystyczna gmina Podkarpacia, gmina – lider pozyskiwania i wykorzystania środków unijnych. Kapituła wyłoniła liderów oraz złote dziesiątki biorąc pod uwagę wyniki z ostatniej dekady. W kategorii Kreator Kapitału Społecznego nasza gmina znalazła się w Złotej Dziesiątce 10.dekady 100-lecia.

 

 

UG Łańcut