logo wp

Zakończyły się inicjatywy edukacyjne realizowane w ramach koncepcji „Uniwersytet Samorządności” objętej Podkarpackim Programem Odnowy Wsi na lata 2021-2025.

Uczestnicy wzbogacili swoją wiedzę na temat allelopatii w ogrodzie, a także uczestniczyli w warsztatach "Zrób swój kosmetyk", "Kuchnia bieszczadzka" i „Dzika gastronomia”, „Zbuduj swój ogród permakulturowy” oraz „Ogród przyjemność czy utrapienie”. Spotkania odbywały się w Domu Ludowym w Kraczkowej i skierowane były do wszystkich mieszkańców powiatu łańcuckiego.

Warsztaty miały na celu: wzrost wiedzy i umiejętności w zakresie ekologii, zdrowego komponowania potraw z wykorzystaniem ogólnodostępnych roślin i ziół, zainspirowanie uczestników do zwiększenia swej aktywności w życiu społecznym, a także nawiązanie i utrzymanie więzi oraz kontaktów między mieszkańcami poszczególnych gmin.

Całkowita wartość zadania wynosi ponad 20 tys. zł, z czego 15 tys. zł to dofinansowanie z budżetu Województwa Podkarpackiego.

 

uniw szkolenie 61123